Czujka dymu i ciepła TSD 1 Satel – właściwości

W systemach alarmowych różnego rodzaju stosuje się specjalne czujki, dzięki którym będzie można zapewnić duże bezpieczeństwo na zewnątrz i wewnątrz. W pomieszczeniach wykorzystywane są między innymi czujki dymu i ciepła, które mają za zadanie szybko alarmować i wystąpieniu pożaru czy też innych wydarzeń, które związane są z wydzielaniem dymu i szybką zmianą temperatury. Także i w tej dziedzinie do dyspozycji ma się wiele różnych urządzeń, warta uwagi jest między innymi czujka dymu i ciepła TSD 1 marki Satel. Czym się ona charakteryzuje?

Opis działania czujki
Czujka dymu i ciepła TSD 1 do wykrywani dymu używa metody optycznej. Gdy stężenie dymu w komorze optycznej przekroczy określony punkt, wtedy wywołany zostaje alarm. Parametry pracy czujnika są przy tym w pełni modyfikowalne, wiec będzie można też ustalić je w zależności od temperatur rejestrowanych przez czujnik. Zgodnie z wymogami A1R (EN 54-5) alarm jest wywoływany po przekroczeniu progu temperatury 54°C – 65°C lub też wtedy, gdy obserwowany jest zbyt szybki wzrost temperatury w danej przestrzeni.

Parametry techniczne
W przypadku tej czujki marki Satel zastosowano nowoczesną komorę Swirl, która przyspiesza wykrywanie dymu. Dzięki temu zaczyna ona alarm już we wstępnej fazie rozwijającego się pożaru, o wiele szybciej niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. Czujka dymu i ciepła TSD 1 ma fotoelektryczny detektor dymu widzialnego, i nadmiarowo-różniczkowy sensor temperatury. Jest ona przy tym łatwa w montażu i dodatkowo dla większego bezpieczeństwa sygnalizuje ona zabrudzenia komory, aby nie było możliwe wywołanie fałszywego alarmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *