Czujka wibracyjna VIBRO Brązowa Optex – praktyczna i tania!

Czujka wibracyjna VIBRO OPTEXWykrywanie niepożądanych czynności na danym terenie może odbywać się na wiele różnych sposobów, wykorzystując do tego nowoczesne systemy alarmowe. Do takiej instalacji najczęściej dołącza się różnorodne czujniki alarmowe. Jednym z nich może być czujka wibracyjna. Jej zadaniem jest wykrywanie różnego rodzaju wibracji, jakie powstają na przykład w wyniku uderzania o materiał, wiercenia, stłuczenia go. Jedną z takich czujek jest VIBRO Brązowa marki Optex. Co dokładnie ona potrafi? Przyjrzyjmy się temu trochę bliżej.

Czujka VIBRO Brązowa posiada piezoelektryczny system detekcji, który gwarantuje jej efektywność działania. Zasięg interferencji to w jej przypadku promień do 3 metrów. Jej czułość dostrajana jest automatycznie w trakcie jej pracy, dlatego też czujka ta ma bardzo dobrą wykrywalność, a przy tym też niskie ryzyko powstawania fałszywych alarmów. Została ona wykonana w kolorze brązowym, wobec tego bardzo dobre zlewa się ze ścianami wykończonymi właśnie w ciemniejszych barwach. Jak wszystkie czujniki optex jest ona wykonana z wytrzymałego materiału.

Co jeszcze warto wiedzieć o tej czujce wibracyjnej? Wyposażono ją w diody, dzięki którym możliwe jest sprawdzenie stanu jej pracy. Posiada ona funkcję pamięci sekwencji alarmu oraz funkcję autodiagnostyki czujki. Dodatkowo można też łatwo włączyć w niej tryb testowy, aby zweryfikować ustawienia. Ma na przy tym niewielkie wymiary, a także waży tylko 10 gramów. Jeśli potrzebna jest ci dobra czujka wibracyjna, wówczas ten model będzie mógł w pełni cię zadowolić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *