Czujnik magnetyczny B 2 Satel – charakterystyka

Satel specjalizuje się w produkcji między innymi czujników magnetycznych. To firma, w której ofercie znajduje się dość dużo urządzeń tego rodzaju, dzięki którym można zapewnić bezpieczeństwo w różnych przestrzeniach na bardzo wysokim poziomie. Czujnik magnetyczny B 2 Satel działa tak samo jak inne modele, wyposażony jest on w dwa elementy – czujnik magnetyczny i magnes, które połączone ze sobą tworzą zamknięty obwód elektryczny. W przypadku tego modelu zastosowano jednak dodatkowe wyprowadzone przewody.

 

Właściwości czujnika
Czujnik magnetyczny B 2 Satel jest klasycznym czujnikiem, który zaliczany jest do kontaktronów wpuszczanych. Odległość zamknięcia styków kontaktronu wynosi w nim dokładnie 19mm, z kolei odległość otwarcia styków kontaktronu to 20mm. Maksymalne obciążenie styku wynosi 12V DC / 0.5 A. Jak zostało wcześniej zaznaczone, czujnik posiada wyprowadzone przewody, czego nie posiadają inne modele. Można zatem wybrać je w zależności od tego, jakie potrzeby posiada konkretny system alarmowy, który się tworzy.

Solidność w niskiej cenie
B 2 Satel jest czujnikiem, który, tak jak inne czujniki tej marki, jest bardzo wytrzymały. Wszystko to zawdzięcza swojej poliwęglanowej i hermetycznej obudowie. W tej wersji jest ona w kolorze białym. Wymiary czujnika to ø11 x 14.5 mm, zatem jest on niewielki i z pewnością nie będzie sprawiał dużych problemów z montażem. Czujnik można bez problemu zamontować w bramach garażowych i wjazdowych, ponieważ jest on odporny dzięki swojej konstrukcji na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkiego dopełnia bardzo atrakcyjna cena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *