Domofony i wideodomofony do domu

wideodomofon laskomexDomofony i wideodomofony to najlepszy sposób na zabezpieczenie posesji przed osobami niepowołanymi oraz na komfortową obsługę wejść i bram do naszych domów i posesji. Dlatego w ciągu ostatnich lat systemy domofonowe stały się standardem i w każdym nowo budowanym budynku stanowią urządzenie standardowe wręcz powszechnie stosowane. Korzyści płynące z zastosowania możliwości domofonów i wideodomofonów są bardzo duże i wpływają znacząco na komfort i bezpieczeństwo. Powiedzmy sobie zatem o możliwościach jakie stoją przed każdym, kto chce wyposażyć się w urządzenie tej klasy.

Domofony standard nowoczesnej posesji

domofon laskomexNiezaprzeczalny jest fakt rozpowszechnienia systemów domofonowych w naszym budownictwie, domy i mieszkania wręcz standardowo wyposażane są w system łączności każdego mieszkania z bramą wejściową czy to do klatki schodowej czy na teren prywatnej posesji. Dla mieszkańców możliwość nawiązania łączności głosowej z osobą, która przybywa w odwiedziny to zwiększona kontrola oraz większy komfort. Dzięki domofonowi dzieci pozostawione same w domu nie będą narażone na postronne osoby odwiedzające nasze mieszkania.Rozwiązania domofonowe, można podzielić na dwie podstawowe grupy – domofony analogowe oraz domofony cyfrowe. Każde z nich oferuje specyficzne funkcje, w przypadku rozwiązań analogowych są one wybierane przez osoby mniej wymagające do standardowych funkcji, możemy przy tym liczyć na mniejsze koszty zakupu oraz dużo mniejszą awaryjność. Druga opcja – cyfrowa, daje szerokie możliwości w zakresie rozbudowy oraz integracji z innymi systemami, które pozwolą stworzyć zaawansowane systemy domofonowe dużo bardziej skoncentrowane na ochronie i zabezpieczeniu posesji i domu.

Wideodomofony – krok w przyszłość

wideodomofony commaxWideodomofony to urządzenia, które w większości spełniają wszystkie funkcje realizowane przez domofony ale dodatkowo umożliwiają przesył obrazu z kamery zamontowanej na zewnętrznym panelu, który montujemy przy bramie lub wejściu. Dzięki zastosowaniu kompaktowych wyświetlaczy, możemy czuć się w pełni komfortowo obserwując gości, zanim zwolnimy elektryczny zamek lub przeprowadzimy z nimi rozmowę. Kamery, które są dostępne w przypadku wideodomofonów to bardzo zróżnicowane urządzenia pod kątem oferowanej jakości obrazu, bardzo często wyposażone w dodatkowe funkcje takie jak doświelacze podczerwieni, pozwalające na widzenie obrazu w przypadku pogorszonego oświetlenia i warunków nocnych. Systemy wideodomofonowe, mogą być ponadto integrowane z klasycznymi kamerami telewizji przemysłowej, co daje nam możliwość budowania bardzo zaawansowanych rozwiązań. Wśród właścicieli domków bardzo dużą popularnością cieszą się zestawy wideodomofonowe, które zawierają wszystkie urządzenia i elementy, jakie są potrzebne do zainstalowania sprawnie działającego systemu. Mamy tu do wyboru pomiędzy podglądem czarno-białym oraz obrazem kolorowym, ostatecznie decyzja zależy od potrzeb oraz możliwości finansowych kupującego.

Domofon czy wideodomofon – co wybrać?

Niezależnie od ostatecznego wyboru, zastosowanie domofonów i wideodomofonów w posesjach prywatnych wpływa bardzo pozytywnie na ogólne bezpieczeństwo a także na wygodę i komfort mieszkańców. Możliwość kontrolowania dostępu do prywatnych części naszych domostw i ich otoczenia to bardzo duża zaleta, z której warto korzystać. Ostatecznie przy wyborze należy kierować się naszymi potrzebami w zakresie bezpieczeństwa oraz oczywiście kwestiami kosztowymi – warto przy wyborze systemu dla siebie skorzystać z rady doświadczonych sprzedawców, którzy odpowiedzą na pytania i pomogą w wyborze najlepszego systemu domofonowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *